(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 12:30

Mały motocykl poj. 125

(Nr 2323132)

Marka i model:

Junak 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 396.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Włocławek, Polska

Od 27 sty 2018 do 29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Myślenice, 32-400, Polska

Termin elastyczny