(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-22 18:40

mały piesek shih tzu

(Nr 2172690)
mały piesek shih tzu

Waga w kg (łączna):

1.00

Dystans: 263.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Człuchów, 77-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 11-041, Polska

Termin elastyczny