(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mały pojazd 8x8 (Nr 6474172)

Marka i model:

Argo 8x8

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.7

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

400

Dystans: 447.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warka

Termin elastyczny


Transport quada

Quady często są to kosztowne pojazdy i dlatego należy je bardzo ostrożnie przewozić. Głównym parametrem jest solidne osłonięcie quada przed zarysowaniem w czasie transportu.

Quady na ogół przewozi się na przyczepce, ale zdarza się również busem lub większym samochodem osobowym (transport ostatnim sposobem nie polecamy, albowiem w trakcie przewozu można zniszczyć zarówno quada jak i auto osobowe).

W przypadku, gdy przewozimy quada na naczepie, trzeba unieruchomić go korzystając z czterech pasów mocujących. Kupując pasy mocujące warto mieć na uwadze, żeby nie były zakończone niezamkniętym zaczepem, ponieważ podczas transportu zdarzają się różnorakie drgania i taki pas może naturalnie się wypiąć. Taśmy mocujące wytwarzane są z trwałego tworzywa, jednak w czasie transportu, należy zwrócić szczególną uwagę, żeby pasy nie dotykały o żadne kanciaste części, albowiem mogą się zniszczyć i rozedrzeć.

Kiedy przewozimy quad przy pomocy ciężarówki, także trzeba pojazd unieruchomić. Najłatwiej jest wykonać to przy pomocy pasów mocujących oraz dodać obijaki w takich miejscach, aby i quad i auto dostawcze nie ucierpiały w czasie transportu. Przy transporcie quada przy użyciu innego samochodu, trzeba pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Warto to zrobić, gdyż w trakcie przewozu benzyna lub inne substancje potrafią się rozlać i zniszczyć samochód od środka. Takie warunki też zmniejszą komfort jazdy samego kierowcy.

Gdy zamawiamy przewóz quada przez przewoźnika, trzeba przekonać się czy ma przystosowany sprzęt do załadunku jak i rozładunku.

Koszt transportu quada zazwyczaj uzależniony jest od trasy jaką ma do przejechania pojazd. Kiedy chcemy poznać faktyczną cenę transportu quada, możemy wystawić zlecenie przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące firm transportowych, które profesjonalizują się w takich przewozach.