(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-03 15:57

Mały samochód 4,1 metra

(Nr 2542860)

Marka i model:

Honda cabrio (mała) Londyn + hartop z Norwich

Waga w kg (łączna):

1260.00

Dystans: 1630.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Barking, Wielka Brytania

Od 11 kwi 2018 do 16 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny