(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2013-03-26 18:11

mały triumph spitfier z uk do gdańska (Nr 165672)

mały triumph spitfier z uk do gdańska

Marka i model:

triumph spitfire

Dystans: 1781.10 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, norwich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pruszcz Gdański, 83-000, kasprowicza 35

Termin elastyczny