Maly York (Nr 6060758)

Maly York

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 2263.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Westmeath, Athlone

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.