(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Man l2000 wywrotka (Nr 6210190)

Marka i model:

Man l 2000

Waga w kg (łączna):

4200

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 752.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Oberschleißheim

Od 15 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Zabełków

Od 20 cze 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.