Man tga 26.320 (Nr 6145217)

Marka i model:

Man tga 26.330

Waga w kg (łączna):

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1381.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 27 maj 2020 do 5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Łuków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.