(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Man TGS (Nr 5697494)

Marka i model:

Man TGS

Waga w kg (łączna):

10000

Budżet zlecenia [zł]:

3700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 846.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Radomsko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.