(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Man vw (Nr 7601170)

Man vw
Waga
Sztuk
Man vw
Długość
850 cm
Szerokość
240 cm
Wysokość
350 cm
5000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
5000 kg
Dystans
900 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Sankt Peter

Od 28 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Domanów

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.