Marcedes glk (Nr 4651112)

Marcedes glk

Marka i model:

Mercedes GLK

Waga w kg (łączna):

1800.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2770.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 7 lip 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.