(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-10-25 21:46

Marmur - slaby

(Nr 2115021)
Marmur - slaby

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Potrzebne specjalne stojaki do przewozu szkła, marmuru

Opakowanie ładunku:

3 płyty marmurowe

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 494.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych przydałoby się wcześniej rozważyć możliwość osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto zapełnić gąbczastymi elementami zabezpieczającymi. Element kruchy bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie należy poświęcić przedmiotom kruchym i pamiętać, żeby zapełnić puste miejsca w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia szkła folią, istotne będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

    Gdy transportujemy duże tłukące się przedmioty np. lustra, to należy ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Nieduże szklane przedmioty takie jak szklanki, butelki warto owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, np. lampy lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, przykładowo ręczniki oraz szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i terminu realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie użycia specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli chcemy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła około 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Ocieka, 39-104, Polska

Od 30 paź 2017 do 1 lis 2017

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 2 lis 2017 do 4 lis 2017