(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Marranos (Nr 6069942)

Marranos

Waga w kg (łączna):

90

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 124.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Baza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Cambil

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.