(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maserati (Nr 5274358)

Maserati

Marka i model:

Maserati gran turismo

Waga w kg (łączna):

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1802.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Aargau, Baden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.