(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 18:32

maserati Levante (Nr 3007628)

maserati Levante

Marka i model:

MASERATI LEVANTE SQ4

Waga w kg (łączna):

2184.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 792.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, München

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monako, Monako, Monaco-Ville

Termin elastyczny