(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maserati Levante x 2, Maserati Quattroporte x 1 (Nr 7458186)

Maserati Levante x 2, Maserati Quattroporte x 1
Waga
Sztuk
Maserati Levante 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
500 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
167 cm
ok.
2157 kg
2
Sprawny*:
Tak
Maserati Quattroporte 6 Gen. [restyling] (2016 - 2020) Sedan
Długość
526 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1892 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
6206 kg
Dystans
1851 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Turyn

Od 26 kwi 2021 do 27 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.