Maserati Quattroporte (Nr 6475247)

Maserati Quattroporte
Waga Sztuk:
Maserati Quattroporte 6 Gen. (2012 - 2017) Sedan 4-Puertas
Długość
526 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans: 1917 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Ontinyent

9 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Surrey, Redhill

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.