(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mash Falcone (Nr 7573309)

Mash Falcone
Waga
Sztuk
Mash Falcone
Długość
200 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
311 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 21 mar 2021 do 26 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 21 mar 2021 do 26 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.