Mash Five Hundred 400 (Nr 7023152)

Mash Five Hundred 400
Waga
Sztuk
Mash Five Hundred 400
Długość
213 cm
151 kg
1
Łączna waga:
151 kg
Dystans
2711 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Stambuł

Od 1 kwi 2021 do 23 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.