Mash Seventy Five 125 (Nr 7454247)

Mash Seventy Five 125
Waga
Sztuk
Mash Seventy Five 125
Długość
197 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
7879 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Rawalpindi

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.