Mash two fifty (Nr 6367443)

Marka i model:

Mash two fifty

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toscana, Scandicci

22 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.