Mash two fifty (Nr 6367464)

Marka i model:

Mash two fifty

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1782.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Cassano Delle Murge

8 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.