(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 08:57

Maska

(Nr 2318988)
Maska

Marka i model:

Maska Ford

Waga w kg (łączna):

30.00

Budżet zlecenia [zł]:

70

Dystans: 345.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Białystok, 15-001, Polska

25 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kwidzyn, Polska

Od 25 sty 2018 do 26 sty 2018