Mastif Tybetański (Nr 6097674)

Mastif Tybetański

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [zł]:

5990

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kolorado, Denver

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.