(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mastín (Nr 5395290)

Mastín

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1000.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

2 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.