Maszt od żaglówki (Nr 6564657)

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 653.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 16 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” mieści się sporo różnorakich łajb pływających. Zaczynając od niewielkich, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi, w szczególności tych dużych, znaczącą kwestią jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ładunek przekroczy 3,5 t. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i firma transportowa ma obowiązek mieć w ciężarówce aparaturę typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - pomijając jej typ - wskazane jest zlikwidować jak największą liczbę elementów luźnych, a te które zostaną unieruchomić tak, żeby się nie ruszały. Warto posiadać wiedzę, że przedmioty przemieszczające się mogą zniszczyć łódź w pewnym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też żaglówki na ogół uzależniony jest od ciężaru, wielkości oraz trasy. W momencie, gdy samemu nie jesteśmy w stanie przetransportować łajbę, rekomendujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w kilka chwil informacja zostanie dostarczona do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują wypisany transport oraz wysuną swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym serwisie posiada się wgląd do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym staranniej będzie przedstawiony ładunek, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w zakresie 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt motorówki zwykłego gabarytu, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj zakres 2,5-3 złotych za kilometr.