(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maszty 7,5 m oraz 5 m do 43-100 Tychy (Nr 3172366)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

100.00

Liczba sztuk:

1

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 548.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chwaszczyno

31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

3 wrz 2018


Transport sprzętu sportowego

    Sprzęt treningowy to przyrządy, które zwykle można znaleźć w fitness klubie – orbitreki, atlasy. Za sprzęt do siłowni uznaje się także przykładowo: narty, sprzęt do hokeja, sprzęt wędkarski, deskorolki, sprzęt do kitesurfingu, sprzęt do nurkowania. W niemało przypadkach sprzęt sportowy jest ciężki i trudno przetransportować go samodzielnie.

    Sprzęt sportowy powinien być dobrze zapakowany oraz osłonięty w trakcie przewozu. Najbezpieczniej jest zastosować oryginalne opakowania. Gdy urządzenie może ulegnąć awarii, bezpiecznie jest użyć do zabezpieczenia takie materiały jak: kartony, folie bąbelkowe, stare gazety jak również taśmy pakowe. W momencie, kiedy sprzęt składa się z wielu części, powinno się go rozłożyć oraz osłonić wszystkie części osobno - przede wszystkim, kiedy mamy do czynienia z delikatnymi, ruchomymi elementami. Sprzęt treningowy musi być nieruchomy w środku kartonu – postarajmy się zatem o to, żeby puste przestrzenie w kartonie wypełnić gazetami czy też styropianem. Przedmioty nie powinny przemieszczać się w środku paczki.

Na koszt przewozu sprzętu sportowego przyczynia się odcinek pomiędzy adresem załadunku, a miejscem rozładunku sprzętu, waga i gabaryty, jak również liczba egzemplarzy potrzebnych do przewiezienia. Na przykład, za przewóz sztangi olimpijskiej z ławeczką z Miękowa do Raszkowa zapłacono 160 PLN. Przewóz orbitreka z Niemiec do Tarnowskich Gór to wydatek rzędu 200 zł. Za przewóz wózka sportowego z Nowego Ochędzyna do Koleczkowa kosztował 250 PLN.