(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Maszyna Falkirk (Nr 4856094)

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1.55

Waga w kg (łączna):

202

Dystans: 2492.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Falkirk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jarosław

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn jak i różnego sprzętu wymaga praktyki ze strony przewoźnika, który powinien porządnie zabezpieczyć maszynę, aby uniknąć zniszczeń, zarysowań jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport urządzeń i sprzętu są frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, konstrukcje stalowe, kompresory, piece, urządzenia czyszczące, suszarnie jak i dużo innych.

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena przewozu maszyn lub sprzętu będzie uzależniona głównie od wielkości i wagi maszyny, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. W większości przypadkach transport maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania stosownych certyfikatów oraz specjalistycznej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W naszym państwie średnia cena  przewozu urządzenia wynosi 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., transport maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną około 1,02 zł/km.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w zagranicznym transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy i Anglia. Śr. koszt transportu urządzeń lub sprzętu na jeden km na trasie Polska – UK jest wydatkiem około 0,70 zł. Przykładowo, przewóz spawarki do Anglii cena wyniesie prawie 0,23 zł za kilometr. Natomiast na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował prawie 0,95 zł/km. Na tej trasie za przewóz maszyny typu oklejarka cena wynosi około 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.