(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Maszyna rolnicza (Nr 7559626)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Maszyna rolnicza
220 x 100 x 50 cm
150 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Łączna waga:
150 kg
Dystans
212 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Lubliniec

Od 10 mar 2021 do 12 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oborniki Śląskie

Od 12 mar 2021 do 13 mar 2021


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który musi stosownie zabezpieczyć sprzęt, aby ustrzec się zniszczeń, rys jak również wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii transport maszyn i sprzętu należą frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Cena transportu urządzeń lub sprzętu

Cena transportu maszyn i sprzętu jest uzależniona zazwyczaj od gabarytu i wagi urządzenia, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do obszaru rozładunku. Z reguły transport urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania odpowiednich zaświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju średnia cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł/km. Przykładowo, przewóz maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski wiąże się z wydatkiem około 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w międzynarodowym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Śr. koszt przewozu urządzeń i sprzętu na 1 km na trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, transport spawarki do Wielkiej Brytanii cena wyniesie średnio 0,23 zł/km. Tymczasem na odcinku nasz kraj – Niemcy za przewóz maszyn płacimy niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka cena wynosi średnio 1,18 zł/km, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.