(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

material do ocieplenia domu (Nr 5173758)

material do ocieplenia domu

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

pakowanie wykonane przez sklep budowlany

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1176.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Szczecin

Od 2 mar 2020 do 31 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Wincheringen

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe pojazdy spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wielkość. Warto również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko transport, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy może być także termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.