MATKI PSZCZELE (Nr 6035180)

MATKI PSZCZELE

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 2194.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Busko-Zdrój

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Midi-Pireneje, Tuluza

17 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.