(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maty gumowe drogowe (Nr 6069501)

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

0.05

Waga w kg (łączna):

5500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 360.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Opinogóra Górna

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz innych towarów

Koszt transportu różnych towarów bywa zależny od gabarytów towaru, daty przewozu oraz odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której ustawia się mniejsze rzeczy lub opakowania. Najbardziej znanym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach często transportuje się artykuły spożywcze, paczki, produkty budowlane (np., farby, kamień itd.), okna czy artykuły chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport ładunku, który musi być przewożony pojazdem ciężarowym i zapełnia jedynie część przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju transportu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego rodzaju ciężarówki.

Kontenery – Transport niektórych ładunków może wymagać kontenera – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków płynnych i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.