Max (Nr 7969053)

Max
Waga
Sztuk
perro
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Dominikana, Santo Domingo, Santo Domingo Este

Od 12 paź 2021 do 14 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Boston

Od 12 paź 2021 do 14 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.