(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Max 61 rolek wełny mineralnej (Nr 7387639)

Max 61 rolek wełny mineralnej

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

max 61 rolek welny mineralnej albo tyle ile wejdzie na busa z paką 4,8

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 534.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Słubice

4 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Majdy

13 lut 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których ciężar przewyższa 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Warto także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Kluczowa bywa również informacja w sprawie usługi – czy obejmuje tylko transport, czy także załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być także czas zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.