(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda (Nr 5367822)

Mazda

Marka i model:

Mazda BT-50

Waga w kg (łączna):

3030

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6565.00 km

Adres i termin nadania

Sierra Leone, Western Area, Freetown

17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Aargau, Waltenschwil

13 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.