(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda (Nr 6249028)

Mazda

Marka i model:

Mazda CX-3

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1415.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Gandawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Szydłowiec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.