Mazda 2 (Nr 6129659)

Mazda 2

Marka i model:

Mazda 2

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1969.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.