(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 15:15

Mazda 2 całe sprawne z. 63526 Erlensee DE do 72-010 Police PL (Nr 2750244)

Mazda 2 całe sprawne z. 63526 Erlensee  DE do 72-010 Police PL

Marka i model:

Mazda 2 2006 rok

Waga w kg (łączna):

50.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 725.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Erlensee, 63526, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Police, Polska

Termin elastyczny