(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 18:50

Mazda 3

(Nr 2644140)

Marka i model:

Mazda 3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1122.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ettenheim, 77955, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Konstantynów Łódzki, 95-050, Polska

Termin elastyczny