(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda 3 (Nr 4608337)

Mazda 3

Marka i model:

Mazda 3

Waga w kg (łączna):

1302.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2991.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Walia, Swansea

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

15 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.