Mazda 3 (Nr 6471533)

Mazda 3
Waga Sztuk:
Mazda 3 BK [restyling] (2006 - 2009) Sedan
Długość
449 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1320 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1320 kg
Dystans: 1270 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Schelle

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.