Mazda 3 (Nr 7380871)

Mazda 3
Waga
Sztuk
Mazda 3 BK [restyling] (2006 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
443 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1375 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1375 kg
Dystans
847 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Østfold, Ørje

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Robuń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.