(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda 3 BL (Nr 4871162)

Marka i model:

Mazda 3

Waga w kg (łączna):

1290

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1658.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Valais - Wallis, Salgesch

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ostróda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.