(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 18:17

Mazda 5 termin odbioru i dostawy do ustalenia

(Nr 2328672)
Mazda 5 termin odbioru i dostawy do ustalenia

Marka i model:

Mazda 5

Waga w kg (łączna):

1710.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 741.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Velbert, 42555, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Złotoryja, 59-500, Polska

Termin elastyczny