(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 13:19

mazda 6

(Nr 2646704)
mazda 6

Marka i model:

Mazda 6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1656.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Warszawa, 37-732, Polska

15 maj 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

18 maj 2018