(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 13:37

Mazda 6 (Nr 2755328)

Mazda 6

Marka i model:

Mazda 6

Waga w kg (łączna):

1550.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1223.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Breda, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czaniec, Polska

Termin elastyczny