(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda 6 (Nr 4759548)

Mazda 6

Marka i model:

Mazda 6 2006

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2732.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ukraina, Obwód Sumski, Sumy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.