(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda 6 (Nr 6474400)

Mazda 6
Waga Sztuk:
Mazda 6 GG (2002 - 2005) Sedan
Długość
474 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1518 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1518 kg
Dystans: 1977 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 24 sie 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

Od 28 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.