(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda 6 (Nr 7237432)

Waga
Sztuk
Mazda 6 GG [restyling] (2005 - 2007) MPS Sedan 4-Drzwiowy
Długość
474 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1603 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1603 kg
Dystans
207 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Stalowa Wola

Od 16 sty 2021 do 20 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 16 sty 2021 do 20 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.