(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda 6 (Nr 7570802)

Mazda 6
Waga
Sztuk
Mazda 6 GH (2007 - 2012) Sedan 4-Puertas
Długość
475 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1427 kg
Dystans
4274 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Gruzja, Samegrelo-Upper Svaneti, Poti

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.